Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, aday tanıtım toplantısı için Antalya’nın Korkuteli ilçesine geldi.

İlk olarak açılış konuşmasını AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, milletvekilli adaylarını ve misafirleri selamladı. Konuşma gerçekleştiren Yıldıran, ” Günlerde yoğun aday tanıtım toplantıları var. Sizleri beklediğimiz için hakkınızı helal ettin. Hem Büyükşehir hem ilçemiz için şanslı zamanlarındayız. Antalya’mızın 7 Haziran genel seçimlerde büyük bir başarıyla çıkacaktır. Milli Savunma Bakanımız Vecdi Gönül, Mevlüt Çavuşoğlu, hükümetimizin en önemli bakanlıklarından ulaştırma bakanımız Lütfi Elvan Antalya’mızın birinci sıra adayı olarak gönderildi. Sayın bakanımız her gittiği yerde sürprizler veriyor. Kendi deyimiyle Korkuteli’ne de heybesi dolu olarak geldi. Allahın izni ile Türkiye’nin her yerinde yol çalışmaları var. Elli senedir, yapılmayan yollar yakında yapılacaktır. Genel merkezimiz tarafında taktir görmüştür. Tüm teşkilatımızla Büyükşehir koordinatörümüz ile gönüllülerimizle 7 Haziran seçimlerinde çıkacağımıza inancım tamdır”’ dedi

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türe ve AK Parti Antalya Milletvekili adaylarıyla birlikte Korkuteli İsinda Düğün salonunda partililere seslenen Elvan, ilçe halkıyla birlikte olmaktan büyük bir keyif aldığını söyledi.

Kendisinin bir Korkuteli Milletvekili olacağını söyleyen Elvan, Korkuteli halkı milletvekili yok demesin. Ben onların Ankara’da temsilcisiyim. Korkuteli Milletvekili olmamla gurur duyuyorum. Her zaman onların emrindeyim” dedi.

Elvan, “Korkuteli’nin ne sorunu varsa muhatabınız benim ama benim de sizden isteklerim var. 7 Haziran’a kadar genciyle, yaşlısıyla hep birlikte kapı kapı dolaşacağız. Huyumuz değil ama suyumuz, özümüz, türkümüz, vatanımız, sözümüz bir. O zaman hep birlikte güçlü bir şekilde çalışacağız. Milliyetçilik, bu ülkeye hizmet etmekle ölçülür. Eğer siz bu millete hizmet ediyorsanız, milliyetçisinizdir. 12-13 yılda neler yaptığımızı sizler biliyorsunuz” dedi.

Antalya’nın hizmet beklediğini ifade eden Elvan, “Korkuteli’nde sadece Antalya değil, Türkiye’de de inanılmaz bir zafer bekliyoruz. ve bunu gerçekleştirmek için gece gündüz çalışamaz. Başbakanımız il il, köy köy bu yörenin insanı olan sizin gibi her şeyini feda edebilecek olan birini istedi. başbakanımız sen Torosların evladısın, en önemli görevimizi bakanlık yürütmektesin. biz Antalya’yı çok önemsiyoruz. vatandaşlarımız hizmet götürmeliyiz dedi. Ben de koşarak Antalya’ya geldim. Korkuteli’nin ne sorunu varsa muhatabınız benim ama benimde sizden isteklerim var. 7 Haziran kadar Genciyle yaşlısıyla hep birlikte kapı kapı dolaşacağız. Sizler milletini seven vatanını seven insan olmalıyız. Huyumuz değil, suyumuz bir, özümüz bir, Türkümüz, vatanımız bir, sözümüz bir. o zaman hep birlikte güçlü bir şekilde çalışacağız. eğer siz bu millet hizmet ediyorsanız, milliyetçilik bu ülkeye hizmet etmekle ölçülür. Şuan 12 – 13 yılda neler yaptığımızı sizler biliyorsunuz. Buradan elmalıya geçiyoruz. Önce neler yapacağız onlardan bahsetmem gerekiyor. hayvancılık biraz ihmal edildi, ihmali gideriyoruz. Sulama projelerimiz ile göletlerin ve barajların önemini biliyoruz ancak en önemlisi ulaşım. Bu nedenledir ki Antalya Korkuteli yolu bu yıl sonuna kadar bitecek. Yine sizin batıyla olan Elmalı -Korkuteli yolunu bölünmüş yol haline getireceğiz. Bir başka ise Korkuteli Bozova yolumuzun 30 km yolu bölünmüş yol haline gelecek. Değerli kardeşlerim Korkuteli Sülekler yolunun projesi bitti, kamulaştırma çalışmalarına başlıyoruz. ” dedi.

7 Haziran seçimleri öncesi partililerine seslen Elvan, Korkuteli halkından sandıkları oylarıyla patlatmalarını istedi. İstikrarın istihdam, üretim, kalkınma demek olduğunu belirten Elvan, “İstikrar işte bu kadar önemli. Geçmişi sizinle paylaşmak istemiyorum. Güçlü Türkiye için inşallah çalışmaya var mıyız? Geceli gündüzlü 7 Hazirana kadar çalışalım ve sandıkları patlatalım inşallah” dedi.

Elvan’ın konuşmasının ardından milletvekili adayları birlikte partilileri selamladı. Toplu resmin ardından Elvan ve beraberindeki Milletvekili adayları aday tanıtımı için Elmalı ilçesine geçti.