Milletçe mensubu olmaktan şeref duyduğumuz aziz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yılını gururla, sevinçle idrak ediyoruz.

 

“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” diyerek Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkma görevini milletimize veren Büyük Atatürk’ün bu emaneti dünya durdukça yaşayacak, devletimiz ebet müddet bu topraklarda milletimize hizmet edecektir.

 

İçte ve dışta devletimizin, milletimizin, vatanımızın birliğine, bütünlüğüne, bekasına kast etmeye kalkanlara hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır.

 

Bunun en son göstergesi 15 Temmuz olmuş, milletimiz adeta destan yazarak kendi istiklaline ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmıştır.

 

Herkes bilsin ki, bu topraklar milletimizin vatan yaptığı topraklardır, Cumhuriyet milletimizin kurduğu Cumhuriyettir, bu vatana ve bu devlete en zor zamanında sahip çıkan Türk Milleti 29 Ekim Ruhunu kıyamete kadar yaşayacak ve yaşatacaktır.

 

Milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor; 15 Temmuz Şehitlerimizi, İstiklal Harbini kazanarak Cumhuriyetimizi kuran kadroları, şehitlerimizi, gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

 

 

Lütfi ELVAN

Kalkınma Bakanı